Sławomir Żbikowski – Bajki z sukcesem w tle

Od dziecka wpajane są nam pewne wartości

Przez całe życie, a zwłaszcza w dzieciństwie i w okresie dojrzewania, do naszych mózgów docierają setki, a może nawet tysiące ograniczających przekonań. Już jako dziecko słyszymy: „Nie rozmawiaj z obcymi, obcy są niebezpieczni”, „Nie wychylaj się!”, „Pieniądze nie rosną na drzewach!”, „Nie dasz rady, nawet tego nie próbuj!”, czy zwykłe „Jesteś na to za mały!”. W młodości słyszymy: „Ucz się dobrze, to zdobędziesz dobrą pracę”, „Żeby być bogatym, trzeba pierwszy milion ukraść” itp. Co gorsza, stwierdzenia te najczęściej słyszymy od osób najbliższych naszemu sercu, które traktujemy jak autorytet. Zazwyczaj wypowiadają je nasi rodzice, dziadkowie, opiekunowie, nauczyciele, a czasem nawet nasi przyjaciele.

Kiedy rodzice wymawiają te słowa, zapewne mają dobre intencje. Zależy im na bezpieczeństwie dziecka, boją się o nie i chcą je chronić. Jednak przy okazji je okaleczają. Każda taka uwaga wdrukowuje się w umysł dziecka, w umysł młodego człowieka i po pewnym czasie staje się przekonaniem. A wiarę w przekonania jest bardzo ciężko przezwyciężyć.

Kto chce, aby jego dziecko w wieku dorosłym nie bało się realizować swoich marzeń?

Publikacja ta jest adresowana do rodziców, którzy chcą już od najmłodszych lat wpajać dzieciom teorie związane z sukcesem, motywacją, pozytywnym myśleniem i odwagą.

Te inspirujące bajki dla dzieci można odtwarzać lub czytać swoim pociechom do poduszki, lub jako rodzaj rozrywki w ciągu dnia. Zawarte w opowiadaniach przesłanie dotrze do młodych umysłów naszych pociech i zagnieździ się w nich, aby wkrótce wykiełkować i przynieść niesamowite plony. Opowiadania te mogą być również kierowane do starszych dzieci.

Twojemu dziecku będzie łatwiej żyć, jeśli będzie wiedziało, że:

  • okazywanie i odczuwanie wdzięczności za to, gdzie się jest i co ma jest jednym z najpotężniejszych fundamentów wspaniałego charakteru;
  • biadolenie i narzekanie nie przynosi w życiu zbyt wiele dobrego, a wręcz powoduje same komplikacje;
  • warto marzyć i marzenia przekształcać na cele
  • nie pieniądze czynią człowieka bogatym, ale dzięki pieniądzom może zadbać o siebie, swoją rodzinę i realizować swoje pasje, co czyni go człowiekiem bogatym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także:
„Czy chcesz mieć tylko rację, czy tak rozmawiać, żeby być…