Grzegorz Szczerba – Menadżer doskonały. Rozwiązywanie problemów

Chciałbyś mieć narzędzie pomniejszające wszystkie problemy?

TA książka da Ci taką władzę. Zaczniesz kontrolować sytuacje, zamiast gasić pożary. Problemy nie znikną, ale zmniejszą się do tak małych rozmiarów, że Twój zespół szybko sobie z nimi poradzi.

Zyskasz sławę i uznanie, jako osoba od rzeczy niemożliwych dla innych. Twój sposób zarządzania odblokuje ogromny potencjał, do tej pory ukryty w podległych Ci pracownikach.

Jak to możliwe?

Każdy problem ma swoje rozwiązanie, bo każdy ma jakąś przyczynę. I nigdy, przenigdy, żaden problem nie rozwiązał się sam – najwyżej zszedł do podziemia, by pojawić się znowu, w najmniej odpowiednim momencie.

Gdy przestaniesz liczyć na intuicję, a zaczniesz metodycznie analizować zaistniałe problemy, wydarzy się coś, o czym marzy większość menadżerów.

Przekroczysz niewidoczną dla innych granicę doskonałości. Nauczysz się wychodzić poza swoje utarte schematy myślenia, które do tej pory nie pozwoliły Ci na pokazanie swojej klasy i pełni możliwości.

TA KSIĄŻKA JEST NUDNA!

Muszę to od razu powiedzieć – nie znajdziesz tu zabawnych historyjek ani motywujących cytatów. Praca menadżera to nie zabawa.

Od Twoich decyzji zależy powodzenie projektów, które prowadzisz. A w sumie także Twoja przyszłość w tej firmie i nawet dalej.

Dlatego od samego początku skupimy się na rozwijaniu Twoich umiejętności systematycznej analizy problemów u źródeł. To sugeruje powtarzalność. Bo problemy na pewno będą się pojawiały, tylko czy Ty będziesz mieć pod ręką natychmiastowe rozwiązania?

Nie lekceważ tego

Mam nadzieję, że to znasz, ale na wszelki wypadek przypomnę:

Pozostając w zgodzie z teorią zarządzania jakością, można z powodzeniem przyjąć, że usunięcie wady jakościowej produktu w fazie projektowej kosztuje 1$. W momencie uruchomienia produkcji pilotażowej, jej eliminacja kosztuje już 10$. Gdy nie zostanie ona wychwycona i przedostanie się do produkcji seryjnej, koszt jej usunięcia wzrasta dziesięciokrotnie i w uproszczeniu będzie wynosił 100$. Jeśli natomiast przedostanie się do klienta, jej naprawa wygeneruje koszty na poziomie 1000$. Przykład ten powinien podziałać zachęcająco na osoby nie do końca wierzące w sensowność wyłapywania problemów w jak najwcześniejszym stadium ich życia.fragment książki “Menadżer doskonały. Rozwiązywanie problemów” 

fragment książki “Menadżer doskonały. Rozwiązywanie problemów”

To cała idea pomniejszania problemów. Rozwiązujesz je u źródeł, dzięki czemu masz pewność, że ponosisz jak najmniejsze koszty, wykorzystujesz minimum zasobów oraz czasu, i co najważniejsze – RAZ ROZWIĄZANE PROBLEMY NIGDY DO CIEBIE NIE WRÓCĄ.

Grzegorz Szczerba, menadżer, trener, konsultant – ma za sobą kilkanaście lat pracy na stanowiskach kierowniczych. Posiada wieloletnie doświadczenie z zakresu doradztwa, prowadzenia szkoleń i zarządzania. Pisze, że „podczas analiz przeróżnych badań dotyczących pracy menadżerów, można pokusić się o wyodrębnienie pięciu podstawowych, niezbędnych w pracy na stanowiskach kierowniczych, umiejętności. I tak do najważniejszych należą:

1. komunikatywność,
2. kreatywność,
3. bycie liderem i przywództwo,
4. motywowanie,
5. rozwiązywanie problemów.

Skuteczne modele działania

Kiedy stajesz przed problemem, możesz udawać, że go nie ma lub też możesz szukać powierzchownych rozwiązań.

Menadżer doskonały korzysta ze sprawdzonych rozwiązań, które za każdym razem dają znakomite rezultaty. Bez zgadywania, gdybania, kosztownych prób i błędów.

Książka skupiona jest wokół 4 ważnych obszarów:

1. Jak analizować problem, by się go raz na zawsze pozbyć?
2. Na czym polega cykl rozwiązywania problemów i jak z niego korzystać?
3. Sprawdzone metody, techniki i narzędzia rozwiązywania problemów – to nie może być takie proste!
4. Jak radzić sobie z dwoma rodzajami przeciwności?

Wyjdź poza ograniczające Cię schematy myślenia

Możesz zastanawiać się, ile zyskasz, kupując i czytając tę książkę. Ale właściwe pytanie brzmi: Ile stracisz, jeśli jej nie przeczytasz?

Problem to coś, co wymusza zastosowanie nowego sposobu myślenia, innej niż do tej pory koordynacji czy też postrzegania danej sytuacji.

Ta książka zmienia perspektywę na taką, która ułatwi Ci życie i pracę menadżera. Jeśli jej nie kupisz, to stracisz cenną alternatywę dla dzisiejszych sposobów rozwiązywania problemów.

Mam nieśmiałe podejrzenie, że tego właśnie potrzebujesz, bo czujesz, że coś nie do końca jest w porządku.

Jeśli towarzyszy Ci przekonanie, że Twoja praca mogłaby być wykonana lepiej, szybciej lub po prostu taniej, to zapoznaj się z tą książką. Jeśli Ci się nie spodoba, możesz ją zwrócić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także:
Czy jesteś gotów, aby medytując, poznać własne wnętrze, które kieruje…